Enerji

 

2009 yılında TRCEL olarak İstanbul Point otelde düzenlenen GOLD ACADEMY 'ye katılarak Gold Standardı ile ilgili eğitimlerimizi tamamladık.

Daha sonra Karbon Emisyon Ticareti yapmak isteyen yenilenebilir enerji üreten firmalara hizmet vermeye başladık. Şuan Rüzgar Elektrik Enerji Santrali ve Hidro Elektrik Santrallerine Gold Standardı aldırarak, onların oluşturduğu Karbon Emisyonunu , Kyoto protokolüne imza atan ülkeler içinde satışını yapmaktayız.

Ayırca, anahtar teslimi, tüm akredite rüzgar ölçümleri dahil olmak üzere, rüzgar elektrik santrali kurmak isteyen firmalara, kadromuzda bulunan tecrübeli elektrik-elektronik mühendileri ile hizmet vermekteyiz.

 

2011 yılından itibaren İspanyol ortağımız ile birlikte Güneş Enerji Santrallerine yönelik sistemimizi tamamlayarak bu konuda çözümler oluşturmaya başladık. 2013 yılında EPDK nın belirlemiş olduğu trafo merkezlerine Güneş için dosya vermek isteyen tüm firmalara TRCEL olarak hizmet verebilmekteyiz.

TRCEL olarak ISO 50001 belgelendirme hizmetlerine, temsilcisi olduğumuz İtalyan CSQA (www.csqa.it) belgelendirme kuruluşu ile birlikte yapabilmekteyiz. ISO 50001 yeni uluslararası enerji yönetim sistemi standardıdır. Standardın sağladığı başlıca faydalar;

1. Enerji maliyetlerinin düşürülmesi,

2. Enerji kullanım verimliliğinin arttırılması,

3. Çere yönetim performansının arttırılması,

4. Risklerin azaltılması ve güvenliğin arttırılması.

ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi, her sektörde küçükten büyüğe her türlü işletmeye uygulanabilecek, tek başına olabileceği gibi diğer yönetim sistemleriyle entegre olarak da yürütülebilecek bir Yönetim Sistemidir