Ürün Belgelendirme

Ürün belgelendirme, ISO 17021 kapsamında akreditasyona sahip olan belgelendirme kuruluşlarının verebileceği belgelerdir. TRCEL, bu kapsamda, CE işareti, BRC-FOOD, BRC-IoP, IFS, GOST-R, Global Gap, ECOLABEL ve FSSC 22000 belgelerini verebilmekteyiz. Bu konuda hizmet almak için bizim ile irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

BRC-FOOD:

İngiltere de yapılan kanuni düzenlemeler sonucunda perakende mağazalardan alınan ürünlerde, tüketicinin sorun yaşaması durumunda direk olarak perakende mağaza sorumlu tutulmuştur. Bunun üzerine, başta TESCO olmak üzere pek çok uluslararası kurum bir araya gelerek British Retail Concortium u oluşturmuştur.

Bu oluşumun yayınlamış olduğu standartlardan bir tanesi BRC Global Standard for Food Safety 'dir. Bu standart ın çıkış amacı, perakende mağazalara gıda ürünü veren üretici firmaların gıda güvenliğini sağlamaktır.

Şuan 6. versiyonu yayınlanmıştır. TRCEL olarak Türk denetçiler ile BRC-FOOD versiyon 6 üzerinden denetimlerimizi gerçekleştirebilmekteyiz. 2005 yılından bu yana BRC-FOOD denetimleri yapan şirketimiz, tecrübe ve değer katan denetimlerimiz ile hizmet vermeye devam etmektedir.

 

BRC-IoP:

British Retail Concortium oluşumu tamamlandıktan sonra toplam 4 standart yayınlamıştır. BRC-IoP (Global Standard for Packaging and Packaging Materials) gıda ürünleri için ambalaj veya ambalaj malzemesi üreten firmalar için hazırlanmıştır.

Şuan 4. versiyonu yayında olan standart, sadece gıda için ambalaj üreten firmaları değil tüm ambalaj firmaları için bir standart olmayı hedeflemektedir. Ürünlerin teknik ve fonksiyonel yapılarını korumak ve tüm legal şartların sağlanmasını kontrol etmek bu standardın içerdiği şartlardan sadece bir kaçı.

TRCEL olarak BRC-IoP denetimlerini İtalyan Akreditasyonumuz ile gerçekleştirmekteyiz. Denetimlerimiz Italyan denetçiler ile yapılmaktadır.

IFS:

BRC-Food standardı ,BRC ile aynı mantıkta oluşturulmuştur. Ancak IFS standardını yayınlayan ülkeler Almanya ve Fransadır. Şuan 5. versiyonu yayındadır. IFS prekande veya toptan gıda ürünü satan firmaları hedeflemektedir.

TRCEL, İtalya ve Almanya üzerinden IFS belgesi verebilmektedir.

 

 

GLOBALGAP:

 

 

 ;mİngilİvgvrBrddGLO