İkinci Taraf Denetimler

1999 yılından bu yana hizmet veren TRCEL, belgelendirme denetimlerinin yanısıra müşteri adına yapılan tedarikçi denetimleride gerçekleştirmektedir. İkinci taraf denetim olarak bilinen bu tür denetimlerin 2 aşamasında da rol alabilmektedir :

1. Aşama : Eğer müşterinin tedarikçileri için hali hazırda herhangi bir standardı yok ise TRCEL, bu standardın oluşumunda destek verebilmektedir.

2. Aşama : İkinci taraf denetimlerin gerçekleştirilmesi. Hem Türkçe hemde İngilizce.

Bugüne kadar, 2 önemli müşterinin ikinci taraf denetimlerini gerçekleştirmiş ve 1 önemli ana sanayi ile anlaşma imzalamış fakat 2008 global ekonomik kriz sebebi ile proje ertelenmiştir.

 

                                            

 

2001-2003 yılları arasında INGERSOLL-RAND için 50 den fazla yan sanayinin denetimleri bizzat Ferhat Akçakır yürütmüş ve bu denetimler sonucunda INGERSOLL-RAND 'ın o gün için istemiş olduğu talepleri gerçekleştirebilecek yan sanayilerin bulunmasında birebir rol oynamıştır.

                                                 

2003-2004 yıllarında CARREFOUR firmasının INTERTEK ile yapmış olduğu ikinci taraf denetimleri arasında Yunanistan denetimlerini Ferhat Akçakır gerçeklteştirmiştir.

                                               

2008 yılında dünyanın en büyük uçak ve tren üreticilerinden biri olan BOMBARDIER firması ile ikinci taraf denetim anlaşması imzalanmıştır.

Tedarikçilerinizi denetlemek üzere ikinci taraf denetimlere ihtiyaç duyuyorsanız TRCEL'i aramanız yeterlidir.